Book Now

aktivitetar

Fjordkysten Regional og Geopark
Aktivitet - Severdighet
Tid fra hostellet:
Berekna tid u/reise:
Utstyr:
Ferdighetsnivå:
ingen

Den unike geologien som finnes her gir oss et unikt tidsvindu til det som skjedde for om lag 400 millioner år siden, da en fjellkjede like stor som Himalaya preget landskapet. Dette skapte grunnlaget for hvordan menneskene her har livnært seg og selv påvirket landskapet de siste 10 000 årene. Sammen med våre medlemmer og partnere ønsker vi å sette regionen vår på kartet og skape positive ringvirkninger innen reiseliv, annen næring, kunnskapsformidling, undervisning og lokal identitet.

Fjordkystparken er Norges første og eneste kombinerte regional- og geopark. Den omfatter kommunene Solund, Hyllestad, Fjaler og Askvoll og dekker et areal på om lag 2500 km2. Parken fungerer som en samarbeidsplattform på tvers av ideelle og kommersielle interesser, og har som mål å utvikle og ta vare på regionens natur- og kulturressurser, basert på lokalsamfunnenes egne premisser.

Kanskje du også er interessert i dette?

Havneparken på Sørbøvåg

Havneparken på Sørbøvåg

Lyst på en enkel uteaktivitet som ikkje er langt fra hostellet? På Sørbøvåg finner du badestrand, sandvolleyballbane, bordtennis, grillhytte,...

Båtutleige

Båtutleige

Nær hostellet er det mulighet for å leige båt. Fjordkick tilbyr utleie av båt, med eller uten guide. Om du vil oppleve fjorden på en mer spennende...

Kvernhusene på Skor

Kvernhusene på Skor

Visste du at i Skor i Hyllestad finnes et av de fineste vannbruksmiljøene i landet; en konsentrasjon av fem laftede kvernhus og en grindbygd vassag....

Sykling i Hyllestad

Sykling i Hyllestad

Hvis du vil ha en rolig og fin dagstur på sykkel anbefaler vi en tur ut til Korssund og Lammetun. Turen tar ca. 1,5-2 timer fra hostellet. Terrenget...